Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Yalan yere yemin etmek zorunda kalmak

Yalan yere yemin etmek zorunda kalmak

Sponsorlu Bağlantılar

Yalan yere yemin etmek zorunda kalmak

Soru

Bir hata edip sevgilimle cinsel anlamda beraber oldum. İlk kez onunla beraber oldum. Evlenecektik olmadı ayrıldık araya problemler girdi o sırada başkasıyla tanıştım 3 ay geçti tanıştığım kişi bu problemimi biliyordu ama sorun etmedi onunla bir şeyler yaşadık. Daha sonra eski sevgilimle barıştık. Bana bir şey yaşadın mı yemin et dedi. Bende yalan yere yemin ettim. Evlenme aşamasındayım. Sevgilimi çok seviyorum. Ama vicdanım çok rahatsız. Ona doğrusunu söylersem beni terkeder. Çok zor durumdayım. Vicdanen çok kötüyüm. Tövbe etmek istiyorum. Bunu ona söyleyemem. Ne olur yardımcı olun.

Cevap

Merhaba kardeşim. Aslında bu durumu bilmek evleneceğiniz kişinin hakkıdır ama söylediğinizde her ikiniz için de yıkım olacaksa söylemeyin yalnız bu işlediğiniz günahlara bir yenisini daha eklemeyin artık. Tövbe edin. Ve arada yaşadığınız şeyin günün birinde ortaya çıkma ihtimali varsa sevgilinizin hayatı kararabilir. Böyle bir ihtimal varsa hiç başlamadan ayrılmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.