Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Vesvese yüzünden

Vesvese yüzünden

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese yüzünden

Soru

Mahvoldum vesvese yüzünden

Bana çok vesvese geliyordu ALLAH’la ilgili bende bir anda şeytanın rehavetine kapıldım içimdeki ses sen şeytanı seviyorsun dedi bende buna uyup onayladım gibi bir şey oldu onda kendimi kaybettim adeta boş verdim aklım gitmişti sanki bitmiş boşluğa düşmüştüm kafam çok karışıktı düşüncelerim şeytana uyup onayladıysam sonra şeytan bana itaat et gibi bir şey söyledi zorla söylettirmeye çalıştı ama ben söylemedim ben ALLAH’I SEVİYORDUM çok pişmanım dilimle bir şey demedim ama ya aklımdan düşüncemden dediysem ya o an ALLAH’I Hissedemedim deliriyorum sandım üstüme bir rehavet çöktü çok ağladım sonrada tövbe estafurullah çektim bol. Şimdi biraz iyiyim imanıma ALLAH’A olan inancıma zarar gelmiş midir?

Cevap

Bu düşünceler sizin değil şeytanın vesveseleridir,o yüzden bundan sorumlu değilsiniz şayet bu durumdan kurtulmak istiyorsanız,Allah’a yakınlaşacak her ibadeti yapın.Allah’a yakın olana gam yoktur,umutsuzluk yoktur.Selam ve dua ile kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.