Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Vesvese insanı dinden çıkarır mı

Vesvese insanı dinden çıkarır mı

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese insanı dinden çıkarır mı

Soru

İçimdeki vesveseleri onaylıyor muyum bilmiyorum sanki onaylamış gibi oluyorum yoksa bana mı öyle geliyor? Şeytan beni mi kandırıyor yasin okuyordum bana sıkıntı geldi şeytan nerdeyse ALLAH’A küfür ettirecekti kendimi dinden çıkmış gibi hissediyorum hala da öyle geçmiyor bir türlü. Kafama takmayayım diyorum ister istemez geliyor düşünceler. ALLAH’A küfür ettirmeye çalışıyor. Ne yapacağım dilimle bir şey demedim ama içimden şeytana uyup bir şey dediysem hükmü ne olur dinden çıktıysam nasıl geri girerim?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bütün anlattıklarının hepsi vesvesedir. Vesveseden dolayı gelen düşünceler her ne olursa olsun insanı dinden çıkarmaz için rahat olsun. Sana günah olmayan düşüncelerin hiç bir önemi yoktur. Bunu böyle bilmelisin ki kafandan atmak da daha kolay olsun. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Bnde se oyle oluyor hemde cok sık ama hic bi sekilde soylemiyorum bunlari.bundan mesulmuyum

  2. Hayır kardeşim için rahat olsun bu düşünceler şeytanın hileleridir. Allah bunları boşa çıkarmıştır ve kullarına bu vesveselerden dolayı günah yazmamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.