Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Üşengeçlikten nasıl kurtulabilirim

Üşengeçlikten nasıl kurtulabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Üşengeçlikten nasıl kurtulabilirim

Soru

Selamun aleykum kardeşlerim. Benim bir sıkıntım var. Örnekten yola çıkmak istiyorum; mesela sabah okula veya işe gidiyorum evden çıkmadan önce plan yapıyorum. Akşam eve geldiğimde 5 10 dakika oturuyorum sonrasında hiçbir şey yapamıyorum. Neyi planladıysam olmuyor. Çok üşengeçlik var. Kurtulmak istiyorum. Ne yapabilirim ? Ayrıca sizden bir konu hakkında dua isteyebilir miyim ?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu konuda iradenizi kontrol etmelisiniz ve kendiniz mutlaka şartlandırmalısınız. Mutlaka planlarınızı gerçekleştirmek için azimli olmalısınız. Ayrıca şu duayı her sabah ve her akşam okuyun inşaallah faydasını göreceksiniz.

Tembellik ve üşengeçlikten kurtulmak için dua:

Okunuşu:
(Allahümme innı euzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve’l aczi ve’l keseli ve’l-cübni ve’l-buhli ve dalai’d-deyni ve ğalebeti’r-ricali)

Anlamı:
Allah’ım! Hüzünden, kederden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borç baskısından ve insanların kahrına uğramaktan sana sığınırım. (Buhari,7/159)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.