Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Sürekli yalan söylüyorum ne yapmalıyım

Sürekli yalan söylüyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli yalan söylüyorum ne yapmalıyım

Soru

Hocam selamun aleyküm
Benim bi sorum olacaktı. Ben sürekli yalan söylüyorum küçük yalanlar. Tabi yalanın küçüğü büyüğü olur mu bilmiyorum ama. Hocam ne yapmalıyım . Bu durumumdan çok rahatsız oluyorum hocam. Bi yol gösterirseniz çok memnun olurum. Ne yapmalıyım hocam 🙁

Cevap

Merhaba güzel kardeşim, yalan söyleyen melekler nazarında alçalmaya başlar. Her yalanla kalpte bir kararma meydana gelir. Kişi yalana devam ederse kalp tamamen kararır. O insan artık yalandan hiç rahatsızlık duymaz. Allah’ın nazarında o insan ‘yalancı’ olarak yazılır, ne korkunç bir durum Allah korusun.
Sevgili peygamberimizin buyurduğu üzere
“Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise cennette çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise cehenneme götürür.” (Buhari)
Mümin bir insana bu hadis bile yeter. Yalan söylemek insanın acizliğini gösterir. Er kişininin yalanla işi olmaz. Bir de düşünün koskoca alemlerin Rabbi yalancıya ne gözle bakar. Tövbe edip yalandan tamamen sıyrılmalısınız. Allah çok bağışlayıcıdır. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.