Salı , Aralık 6 2016
Başlangıç / Sorular / Sürekli rüyalanmak

Sürekli rüyalanmak

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli rüyalanmak

Soru

Ben ufacık ta olsa yani rüyanın başlangıcı da olsa kendimi kirli hissediyorum hep kirli sanıyorum kendimi geçenlerde bu yüzden gecenin bir yarısı kendimi camdan atmak istedim. o yazdıklarınızı zaten okudum bana bir açıklık getirmedi ben korkuyorum yatmaya hep göreceğim diye genelde de oluyor meni diyorsunuz bu nasıl bir şeydir küçük bir akıntı mı yoksa baya ıslanmak mı genelde ben ıslanmam ama eşimle beraber olunca da ıslanmam ben şimdi rüyamda ufakta olsa bir şey görsem azda olsa hissetsem normalde bende hep akıntı olur ama az bir şekilde bende meni mi acaba diye düşünüyorum lütfen bana ayrıntılı anlatın ben hastayım kabül ediyorum şu anda bunları size ağlayarak okuyorum çok kişiye sordum onlarda bana abdestli yat namaz kıl dediler ben sabah namazıyla namaza başladım hepsini yapıyorum yatmadan önce dualarımı da okuyorum geçen kendimden iğrendim artık yaptığım hiç bir ibadet içime sinmiyor hep kirliyim diye kendimi camdan atmak istedim bu yüzden gusül almak bana ölüm gibi sanki o rüyayı görsem bile gusül almasam geçecek gibi ne olur bana yardımcı olun açıklayıcı bir şekilde yazın çok büyük bir hayır işlemiş olursunuz lütfen ben yatmadan cevap yazın bu arada ilgilendiğiniz için Allah razı olsun sizden

Cevap

Değerli kardeşim. Şu an daha net bir şekilde bu durumunuzun şeytanın vesvesesinden kaynaklandığı görülüyor. Ve bu vesvese baya ilerlemiş olan bir vesveseye dönüşmüş durumdadır. Bundan kurtulmak aslında çok kolay ve basittir Allah’ın izniyle. Bilen ve ilim sahibi olan bir kimseye danışarak ve ondan dinleyerek atlatabilirsiniz. Biz buradan size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

– Evvela şundan emin olmalısınız: kesin bir şekilde meni olmadan asla gusül abdesti almayın ve almanız da gerekmez. Benim tam anlamadığım şey gördüğünüz rüyaların içeriği nedir? yani sürekli cinsel içerikli rüyalar mı görüyorsunuz? Yoksa siz sadece uyurken gördüğünüz herhangi bir rüya olsa bile size akıntı oluştuğu hissimi geliyor? İnsan cünüp olsa bile kirli ve necis değildir. Cünüp olunca ben kirli oluyorum veya pis oluyorum düşüncesi zaten yanlıştır. Bu sizin zayıf tarafınızdır ve şeytan bir müminin en zayıf noktasından vesvese vermeye başlar. Gelen akıntının meni olduğundan emin olmadan asla gusletmeyin çünkü cünüp olmadan yapmış olursunuz ve sevap işlemiş de olmazsınız. Ancak bu yaptığınıza şeytan sevinir ve sizde boşuna zahmete girmiş ve üzülmüş olursunuz. Eğer gusül almasam geçecek gibi hissi şeytandandır ve size nefret vermek ve tiksindirmek istemektedir. Asla ama asla meni geldiğinden emin olmadan gusül almayın ve normal ibadetinizide yerine getirin. Kadında ki meni sarı renktedir. Rüya içerisinde cinsel içerikli bir şey gördükten sonra ve orgazm olduğunuzu anladıktan sonra meni geldiğinide kesin bir şekilde anlarsanız ancak o zaman gusül abdesti almalısınız. Rüyalarda görülen cinsel ilişki rüya olsa bile meni gelmemişse yine gusül almak gerekmez. Ayrıca gündüz vakti olsun gece vakti olsun kadınlardan gelen akıntılar vardır. Bu konuda bilgilerinizi geliştirmelisiniz. Bazı kadınlarda sürekli akıntı olabilir ve bu akıntı cünüp yapmaz. Eğer devamlı akıntı geliyorsa o zaman bir kadın her vakit namaz için bir namaz abdesti alması gerekir ve kirlenen çamaşırını değiştirmesi gerekir. Gelen akıntı çok hafif ve beyaz renkte ise bu akıntı bazı alimlere göre normal abdesti dahi bozmaz ve sümük hükmünde sayılmıştır, bazılarına göre de abdesti bozar. Bu durumda abdest almak daha doğru olur ama almasada öylece namazını kılabilir kimse yok diyemez. İnşaallah sorunuza bir nebze olsun açıklık getirmişizdir. Lütfen sorunuzun içeriğini ve gördüğünüz rüyaların içeriği hakkında genel ifadelerle de olsa yazarsanız daha çok faydalı olmaya çalışırız. Allah’a emanet olun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

6 Yorumlar

 1. hocam benim sorum arkalarda kaldı lütfen bakarmısınız cevap verirmisiniz ben dündendir merakla cevap bekliyorum

 2. Öncelikle cevap yazdığınız için allah sizden bin kere razı olsun ben çok hocaya sordum hepsiıslanmazsan gusül gerekmez diyo onlardabir sürü şey söyledi ne yaparsam yapiyim geçmiyo hangi gün kandil geceleri olsa hangi oruç tutmaya niyetlensem burnumdan geliyo ben açlıktan şikayetçi olmuyorum yeterki orucumu korkmadan tutuyim keyifle tutmaya hasret kaldım ne olur bana yardımcı olun ben artık geçeceyine inanmıyorum rüyalarımda çok az bi şekilde tamamen olduğunur ama azbi dokunma bazen kendim kendime dokunduğumu görsembir şeyler olduğunu hissediyorum ama bazen aniden sıçrıyorum işte burda takılıyorum böyle hissedipte hemen uyanırsamda kirli sayılırmıyım ama ben tam hissettiysem diye takılıyorum işte o yüzden diyorum ki öyle bişey olduğunda sabah uyandığımda az bir akıntı olsa güsül gerekirmi yani bu meni şu anlamda diyorum azmı oluyor yoksa böyle çok ıslaklıkmı yani az olan bir akıntı çamaşırına bir kaç damla deymişse meni olabilirmi? Bana özellikle bunda bir açıklık getirin yani meni ıslanmakmı az olan bir akıntı o olmazmı ben rüyalarımı seçemiyorum bazen böyle başlangıcını görüyorum bişeylerde hissediyorum ondan sonra sıçrayarak uyanıyorum zaten bi gusül alana kadar canım çıkıyo unutuyorum durmadan tekrarlıyorum bi elimi bile yıkadığım zaman unutup durmadan yıkıyorum böyle beynimin içinde sanki iki kişi var biri iyi biri kötü konuşuyo ben arasında kalmışım normal düşünüp bi işe karar veremiyorum şu an siz bana bi umut gibi oldunuz lütfen bana yardımcı olun bu yüzden eşiminde bana fazla yaklaşmasını istemiyorum keşke öyle şeyler hiç olmasada bende rüyalarımda görmesem diyorum bide görüpte güsül almasam olur mu?

 3. Değerli bacım, bu sorunuzu bir kaç madde ile cevaplıyorum:

  1- Gece az bir miktar rüya görüyorum ve ansızın uyanıyorum dediğiniz durumlardan dolayı cünüp olmazsınız çünkü sizde vesvese olduğundan dolayı kesinlikle böyle zamanlarda cünüp olmazsınız yıkanmayın.

  2- Kadının menisi sarı ve berraktır, erkeğin menisi ise beyaz ve koyudur. Görülen meni buna kesin benziyorsa o takdirde ancak yıkanın bu az veya çok olabilir. Asıl olan renginin sarı ve berrak olmasıdır.

  3- Erkeklerde nasıl mezi varsa kadınlarda da kazi vardır. Bu sevişme esnasında veya cinsel içerikli görme ve düşüncelerden akar. Ayrıca bu kazi, gece uyku halinde de akabilir. Mezi ve kazi den dolayı gusül abdesti almak gerekmez sadece namaz abdesti bozulur.

  4- Vesvese yaptığınız konulardan anlaşılıyor ki bütün bu üzerinde konuştuğumuz meselelerin hepsi vesveseden kaynaklanıyor ve aslında onu kafanıza takmamakla ve önemsememekle atlatabilirsiniz.

  5- Abdest veya gusül esnasında yıkadığınız bir yeri acaba tam oldumu diye asla ama asla tekrar etmeyin. Ancak böyle iradenizi korursanız be vesveselerden kurtulursunuz. Siz tekrar ettikçe vesvese de devam edecektir.

  6- Her zaman soru sorabilirsiniz ve bazen belki gecikse de Allah’ın izniyle mutlaka cevap alacaksınız. Selametle kalın Allah’a emanet olun..

 4. Cevap verdiniz gene Allah sizden razı olsun. Ben rüyalarımı seçemiyorum keşke diyorum bir hoca da bana dese ki boş ver rüya yüzünden gusül alma dese. Sizinde dediğiniz gibi belki de çoğu kez durduk yere gusül alıyorum seçemediğim için boş versem gusül almasam rüyalar yüzünden günah olur mu?

 5. Artık bunun cevabını kendi kendinize verin ve korkmayın. Çünkü sizde vesvese var daha cesur karar alın ve kesin emin olmadan asla ama asla yıkanmayın ve bunu kafanıza hiç takmayın. Unutmayın siz gereksiz tekrarlar yapmanız size sevap kazandırmaz aksine şeytan sizi yorduğu ve üzdüğü için sevinir. Bakın çok şükür iman sahibisiniz helal ve haramdan korkuyor ve Allah’ın rızasını kaybetmek istemiyorsunuz ve Allah’ın rızasını kaybetmek endişesi ile nasıl da çırpınıyorsunuz. Siz bunu Allah bilmiyor mu ve görmüyor mu sanıyorsunuz? Haşa Allah sizin bu çırpınmanızı ve üzüntünüzü görüyor ama şeytanda kendi işini yapıyor. Bakın Allah sizlere bu yolla da olsa bir yardım gönderdi ve bir yol gösterdi. Ya Allah deyin ve aklınızdan bütün vesveseleri silin, rahatlayın ve Allah’a şükredin. Ne zaman isterseniz buraya yazın bizde bir kardeş olarak size yardımcı olmaya çalışalım. Bizi dualarınızda unutmayın kardeşim.

 6. Teşekkür ederim hocam Allah gönlünüzde ne muradınız versin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.