Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Ölen babam için ne yapabilirim

Ölen babam için ne yapabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Ölen babam için ne yapabilirim

Soru

Ölmüş babanın sevap kazanması için evlat neler yapabilir?

Hocam benim babam yakalandığı tümör sonucu hayatını kaybetti. Babam namaz kılmıyordu. Ama Ramazan oruçlarını mutlaka tutuyordu. Yılda 1 defa içki içerdi. Ama her zaman akrabalarına önem verirdi. Zihinsel engelli olan amcamın her ihtiyacını karşılardı, akrabalardan biri bişey istediği zaman kırmaz yapardı. Komşularına yardımcı olurdu. Ama çok fazla işine düşkündü, benim de o zamanlar sosyal hayatım yoktu. Bilgisayar başında günlerimi tüketiyordum. Tabi annem ve babam bilgisayarın başında çok oturduğum için kızıyorlardı ama ne yazık ki onları dinlemedim. O yüzden babamla doğru dürüst bir yere oturup çay bile içememişizdir.

Babam hasta olduğu sırada, bana sarılıp ölmek istemediğini söylemişti. Bu olay benim aklıma geldiği zamanlarda ağlamaklı oluyorum.

Allah’ın babamın günahlarını bağışlaması için neler yapabilirim?
Babamın sevap kazanması için neler yapabilirim?

Cevap

Selamun aleykum. Allah babanıza rahmet eylesin ve size de sabırla versin. Babanız için ne yapabilirsiniz sorusunun en güzel cevabı bir evlat olarak sizsiniz. Yani geride kalan hayırlı bir evlat babanın amel defterinin kapanmamasına neden olur. Onun her zaman hayırlı dualarda bulunabilir, kuran okuyarak ruhuna hediye edebilirsiniz. Ayrıca her türlü sevap namına hayırlar ve sadakalar yaparak onun ruhuna bağışlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.