Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Namazda sessiz gülmek

Namazda sessiz gülmek

Sponsorlu Bağlantılar

Namazda sessiz gülmek

Soru

Selamün aleyküm kıymetli hocam ben namaza durduğunda aklıma gülünç şeyler getiriyor şeytan tam olarak gülmüyorum ama sesim titriyor nefes alıp verişim değişiyor namazlarımı dosdoğru kılmak istiyorum ben ne yapmalıyım?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu tür seni düşüncelere iten şeylerden uzak durmalısın. Namaza durduğunda Allah’ın huzurunda olduğunu iyice anlamalı ve kalbine bunu hissettirmelisin. Ahireti, cenneti, cehennemi ve hesap gününü düşün. Konsantreni bu tür düşüncelere ver. Sen eğer ihlaslı olmaya çalışırsan o zaman sana Allah yardım eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

3 Yorumlar

  1. Saygıdeğer hocam ben namazlarımı huşu içinde kılmak istiyorum böyle yani o zevki tatmak istiyorum siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır ama işte bu olay bırden gelıyor ve cok caresız hıssedıyorum

  2. Eski namazlarimi kaza etmem gerekir mi hocam ?

  3. Eğer kendin işitecek kadar bir ses işittiysen o zaman o namazları kaza etmelisin. Ama sadece nefes alıp verişin değişecek şekilde olmuşsa gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.