Pazar , Aralık 11 2016
Başlangıç / İbadetler / Namaz kılamıyorum ne yapmalıyım

Namaz kılamıyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Soru:

Selamun aleykum. Herkese hayırlı ramazanlar. Benim sorum ben 2016 ya girerken namaza başladım hayatımda sabah namazına kalkmazdım kalkmaya başladım batmış bir iş adamıyım her şeyimi kaybettim eşimle sorun yaşadım ramazanın başında eşim gitti kendimi tamamen bıraktım sabah namazına kalkan ben elimi yıkayamaz duruma geldim. Şimdi içimden öyle sesler geliyor ki Allaha verdiğim sözleri namazımı orucumu en önemlisi de imanımı yeniden harekete geçiremiyorum içimden kalk namaz kıl bunlar geçecek diye sesler geliyor ama ben Rabbime verdiğim sözleri tutamadım çok zor durumdayım Rabbimin karşısına çıkmaya utanıyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım edin bir ayağım namaza bir ayağım kötüye çağırıyor ve ben şu an kötüyüm.

Cevap:

Aleykum selam kardeşim. İlk önce senin nefsinle mücadele etmen gerekir. Helal ve haramın farkında olarak kendine çeki düzen vermelisin. Namazı ne olursa olsun ihmal etme. Çok ve içten dua ederek Allah’tan yardım iste. Allah samimiyetle dua edenlerin dualarını kabul eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İmamdan önce tekbir almak doğru mudur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Arefe günü Arafatta bir süre beklemeye ne denir

Sponsorlu Bağlantılar Arefe günü Arafatta bir süre beklemeye ne denir İslam’ın beş şartından biri olan …

Bilinçli bir şekilde ibadetlerini yerine getiren kimselerin davranışları nasıldır? Kısaca

Sponsorlu Bağlantılar Bilinçli bir şekilde ibadetlerini yerine getiren kimselerin davranışları nasıldır? Kısaca İnançlı bir Müslümanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.