Salı , Aralık 6 2016
Başlangıç / Sorular / Küskünlerin barışması için dua

Küskünlerin barışması için dua

Sponsorlu Bağlantılar

Küskünlerin barışması için dua

Soru

Ya Cami isminin anlamı
Arkadaşımla aramda yaptığım bir hata yüzünden küskünlük oldu. Arkadaşımla tekrar eski muhabbetimize dönmek için dua ediyorum.Bir kitapta Allah’ın Ya Cami isminin her gün 114 kez zikredilmesinin küskünlüklere karşı faydalı olduğunu okudum bu konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz? Küskünlüğümüzün gitmesi için önerebileceğiniz bir dua,ayet veya zikir var mı?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Hem sözlü hemde fiili dua edilmelidir. Yani barışmak için gereken girişimde bulunulmalıdır. Daha sonra sözle de dua etmelidir. Ya Cami ismi şerifi ile de dua edebilirsiniz. Ama belirli bir sayı ile etmeniz şart değildir. Ayırca şu duayı ettikten sonrada dilediğiniz gibi dua edebilir ve Allah’a dileğinizi sunabilirsiniz.

“Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme ellif beyne kulubina ve aslih sübüles-selami ve neccina minez-zulümati ilen-nuri ve cennibnel-fevahışe ma zahara minha ve ma betane. Allahümmehfazna fi esma’ına ve ebsarina ve ezvacina.”

Anlamı:
Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Bizleri ayrılığa düşürme. Aramızı ve sosyal ilişkilerimizi düzelt. Bizi doğru yola ilet. Bizi şirk, küfür ve nifak karanlıklarından kurtar, iman ve islam aydınlığına çıkar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizliğin açığı ve gizlisinden uzaklaştır. Allah’ım Kulaklarımızı, gözlerimizi ve eşlerimizi her türlü kötülükten ve günahtan koru.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.