Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

Kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

Soru

Selamun aleykum benim sorum şu, Allah izin verirse bir kızım olacak yakında fakat isim konusunda biraz sıkıntı var. Ela veya Eylul ismini düşünüyoruz. Birde Eflal ismi var, Eflal’in anlamını tam olarak bulamadık kötü anlam diyorlar Eflal ismi koyulmaz mı çocuğa? Birde Eflal yerine Ela veya Eylul koysak onlarında kötü bir anlamı yok fakat iyi bir anlamı da yok koyabilir miyiz?

Cevap

Aleykum selam. Ela ve Eylül isimlerinin konulması caizdir. Elbette her anne ve baba evlatlarına en güzel ifadeleri içeren isimlerden seçmelidirler bu onların bir vazifesidir. Ancak Eflal ismi mana bakımından konması uygun olmayan bir isimdir. Eflal ismini vermemelisiniz. Sizi tenzih ederim ama bir çok kimse sırf değişik bir isim olması için hiç bir anlamı olmayan veya anlamı hiç uygun olmayan isimler vermektedirler. Bu son derece yanlış ve hatadır.

Eflal (افلال) kelimesi Arapça sözlüklerde ‘kurak, bitkisiz yer’, ‘hezimete uğrayan’ manalarına gelen el-fell (الفل) kelimesinin çoğulu olarak geçmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.