Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Kaza orucu nasıl tutulur

Kaza orucu nasıl tutulur

Sponsorlu Bağlantılar

Kaza orucu nasıl tutulur

Soru

Selamun Aleyküm kardeşim. Ben Ramazan da oruç tutarken avret yerimden sperm aktı ve orucum bozuldu ve bir gün su içip orucum bozuldu. Şimdi ben bu oruçları kaza etmek istiyorum. Şimdi ben hangi günler arasında bunları kaza edebilirim bide hangi saatler arasında bilgi verir misiniz? Nasıl niyet etmeliyim lütfen açıklayınız şimdiden çok sağol kardeşim.

Cevap

Aleykum selam. Bu durumdan dolayı bir güne bir gün kaza etmeniz gerekir. Yani spermin gelmesiyle oruç bozulur ve size bir gün kaza etmek lazımdır. Kendi bulunduğunuz şehir hangisiyse oranın imsak vaktinden akşam ezanı okuyuncaya kadar oruç tutmalısınız. Bu vakitleri namaz takvimlerinden bulabilirsiniz. Eğer takviminiz yoksa internetten diyanetin sayfasından kendi yaşadığınız şehrin vakitlerini bulabilirsiniz. Niyeti için şöyle niyet edebilirsiniz: Niyet ettim Allah rızası için üzerimde kalan ramazan orucunu kaza etmeye.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.