Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / İstimna yapmamak

İstimna yapmamak

Sponsorlu Bağlantılar

İstimna yapmamak

Soru

Hocam yardım edermisiniz.

Selamın aleyküm hocam sorum şudur, kötü durumdayım ben 16 yaşında bir erkeğim ben 2 seneye yakındır istimma yapmıyorum ve ben uzanırken yaterken yatamıyorum menim çıkıyor gibi oluyor bir oraya bu buraya dönüyorum oturdugum yerde vs gıdıklayan gibi oluyor gelmiş gibi oluyor. Sabah namazdan sonra okul için biraz uyumak lazım bu türlü uyuyamıyorum menim gelmiş gibi oluyor çok çabuk çıkıyor gibi oluyor neler yapmam lazım?

Cevap

Aleykum selam kardeşim.Maşallah sana bu yaşta nefsine hakim olmak birçok insanın harcı değildir. Zinaya düşme durumun yoksa istimna yapma. Erkek yapısal olarak istimna yapmasa da, rüyalanma veya sürtünme gibi yollarla meni gelebilir fakat orgazm olmadığından eminsen ve meni de yoksa, namaz abdestini tazelemen yeterlidir. Gelen zevk suyu sadece namaz abdestini bozar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Hocam ben meni gelirse mezi yada gusul alırım direk korkarım temiz değilsem uyuyamıyorum sabahtan sonra yada yataga girerken biraz zorlanıyorum yaterken meni geliyor gibi oluyor belkide oluyor toparlaniyorum sanıyorsam yana yani duzeliyorum uzatmaktan kaçıyorum

  2. Sevgili kardeşim yalnızca meni gusül abdesti gerektirir. Mezi ise sadece namaz abdestini bozar. Kendini boşuna yorma. Boşalmadığından eminsen ve meni yoksa cünup olmazsın. Gelen zevk suyu(mezi) namaz abdestini bozar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.