Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / İstiharede beyaz elbise görmek

İstiharede beyaz elbise görmek

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede beyaz elbise görmek

Soru

Sevdiğim Adam için kursta arkadaşıma benim için istihareye yatmasını rica ettim. İlkinde beyaz gecelik görmüş 2. Yattığında ise gelinlik görmüş birde benim kaçma durumum var diye hafızlık yapan bir arkadaşıma kaçarsam hayırlı mı diye yatmasını istedim. O da beyaz kefen görmüş. İstihare de önemli olan renk olduğu için yani sevdiğim benim için hayırlı mı oluyor? Kaçsam hayırlı mı onu öğrenmek istiyorum. Kaç gündür kafam karıştı şimdiden teşekkür ederim.

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. İstihare için herkes kendisi yatması gerekir. Başkasını yatırmak yanlıştır. Size tavsiyem kendinizin istihareye yatmanızdır. İstihare rüyasında ilk işarete veya ilk rüyaya itibar edilir. Beyaz gecelik görmek o rüyayı hayırlı olarak tabir edemeyiz. Çünkü bu nefsani arzuları çağrıştırır. Ayrıca istiharede asıl önemli olan ne rüya neden renktir. Önemli olan istihare esnasında veya uyanırken o konuda insanın içine doğan his ve istektir. Bu sizin için bir işaret olur. İkinci rüya olan kefen ise olumsuz manada tabir edilir. Evden kaçmak ise doğru değildir ve hayatınızı geleceğinizi ve Allah korusun belkide ahiretinizi bile büyük bir tehlike altına atmış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.