Cuma , Aralık 2 2016
Başlangıç / Sorular / Hırsızlığın günahı nedir

Hırsızlığın günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Hırsızlığın günahı nedir

Soru

Saygılar hocam ben Cem, diyelim ki ben izin siz bir para aldım o zaman o kişinin günahı boynuma girer mi yoksa günah mı olur?

Cevap

Merhaba Cem kardeşim. Hırsızlık günahtır ve haramdır. Hırsızlık yapan kimse aynı zamanda kul hakkına da girmiş olur. O kişinin günahından önce kişi günah işlemiş olur. Öbür dünya da hırsızlık yapan kimse günahın karşılığında cezalandırılır. Başkasının günahının olması bir şeyi değiştirmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Kardeşim 65 bin TL lik ziynet esyamizi çalarak harcamış ben ablasiyim bana ait bilezik ve annem e ait bilezik dolar çalmıştır bunun günahı nedir. Bu dünyada ve obur dünya da sorumluluğu nedir ben psikolojik olarak cöktüm bunu affetmem mümkün değil sizce ne yapılmalı bu durumda

    • Allah yardımcınız olsun. Bu bir suç ve en büyük günahlardandır. Aynı zamanda bir kul hakkıdır. Ahiretteki cezası cehennemdir. Bu dünyada bu şartlarda ancak onu resmi makamlara şikayet edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.