Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Herşeyde vesvese

Herşeyde vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Herşeyde vesvese

Soru

Selamın aleyküm kardeşim. Aynı hastalık bende de var ne zaman Allah’ı ansam Allah rızası için namaz abdest gusul gibi ibadetlerde zikir vs Allah rızası için niyet etsem Allah rızası için değil şunun için yaptın gibi hayaller sözler geliyor aklıma. Allah zikri çekemez oldum kalbime küfür geliyor hiç rahat namaz kılamıyorum dua edemiyorum kendimi suçluyorum ne yapacağım bilemedim.

Ben çok vesveseleniyorum ne yaparsam yapayım iş yaparken ibadet ederken bir şeye niyetlenirken ne yapmam lazım? yardımcı olur musunuz lütfen. Selamun aleykum.

Cevap

Bende de OKB var . Acaba takıntıdan farklı olarak sizde arada takıntı olduğu için kendi iradenizle Allah a (haşa) küfür getiriyor musunuz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir yorum

  1. Aleykum selam kardeşim sen kimse için namaz kılmıyorsun Allah emrettiği için kılıyorsun. Şeytan ufak bir boşluk bulduğu anda hareket ediyor. Vesveseler ondan geliyor. Dikkat et sana namazı bıraktırmaya çalışıyor. Sen istikrarını bozma, vesveselerinden başka türlü kurtulamazsın. Allah yardımcın olsun kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.