Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Gusül abdesti yanlış almak

Gusül abdesti yanlış almak

Sponsorlu Bağlantılar

Gusül abdesti yanlış almak

Soru

Selamun aleyküm. Ben guslümü yanlış alıyormuşum ama bu arada oruç tuttum namaz kıldım bayram namazlarınıda kıldım bir çok şey yaptım ama tabiki içimde birazda şüphe vardı ama öğreneceğim bir yer yoktu. Siteler kendi aralarında bile gusülde anlaşamıyor güvenilmiyor. Ne yapmam gerek sevap işleyim derken bolca günaha mı girdim yoksa? Allah yinede kabul eder mi tövbe etmem gerekir mi?

Cevap

Aleykum selam. Bu şekilde sana net bir cevap veremeyiz. Gusül abdestinin farzlarını eğer yerine getirmişsen bu yeterli olmuş olur. Eğer istersen yaptığın yanlışı söylersen sana net bir cevap verebiliriz. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Hocam banyoya girerken sol ayakla girip girerken euzu besmele çekip sonra ellerimi yıkayıp gusül için niyet edip sonra avret yerlerimi yıkayıp sonra 3 kere ağıza su 3 kere buruna sonra normal abdest alıp 3 kere bası mest 3 kere sağ omuza su 3 kere sol omuza sonra bütün vücud bu sekilde.

  2. Evet kardeşim için rahat olsun bu şekilde alabilirsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.