Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Evlilik sözü ile ilişkiye girmek

Evlilik sözü ile ilişkiye girmek

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilik sözü ile ilişkiye girmek

Soru

Hocam peki yapılan bu zinadan sonra eğer ki oğlan sonra sürekli ilişki içindeyken Seninle evleneceğim, Yemin ederim derse daha sonra hiçbir şey olmamış gibi kaçarsa ve yaptığını kabullenmesse kızın ona hakkı var ise haram kılabilir mi ?
Detaylı bir bilgi için teşekkürler

Cevap

Bundan önceki sorunuzu hatırlamıyorum çünkü takdir edersiniz ki günde çok fazla sorular gelmekte ve misafirlerin çoğu üye olmadan sordukları için soruları bulmak bir hayli zor oluyor. Ancak biz bu sorunuzu olduğu gibi cevaplayalım.

Evvela zina yaparak büyük bir günahın içine girmişsiniz. Bu günah gönüllü işlendikten sonra günahta ortaksınız. Ancak yalan söyleyerek kandırmak, aldatmak ve sonrada bırakıp kaçmak elbette başka bir günahtır ve kul hakkıdır. Hakkınızı helal etmezseniz bunun hesabını verecektir. Sizde işlenen günahlardan dolayı tövbe edin ve kendinize yeni bir kapı açması için Allah’a dua edin. Sizin için neyin daha hayırlı olacağını da bilemezsiniz. Sürekli Allah’tan en hayırlsını dileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.