Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Evlilerin ahiretteki durumu

Evlilerin ahiretteki durumu

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilerin ahiretteki durumu

Soru

Salam . evli olup kocasını sevmeyen kadın öbür dünyada yeni eşiyle yaşayacak? Yoxsa ondan evvel sevdiği biriyle isterse beraber olabilir mi?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Öncelikle şundan emin olmalısınız ki cennette zorlama, kırılma, üzülme, sıkıntı çekme, dert etme ve benzer hiç bir sıkıntı asla yoktur. Genel bir ifade ile evli olan eşlerin her ikisi de cennete girerlerse evliliklerinin süreceğidir. Allah cennete alsında gerisinde hiç bir sorun olmayacağından emin olabilirsiniz. Allah’a emanet olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

9 Yorumlar

  1. He ya neyime kuvenip bu suali soruramsa…. yaxsi insan olacagima soz vermisem….bir ihtimal olarsa deye sorusdum…peki yas siniri var mi? Yoxsa hami olduyu yasda olacak? Eger boyle ise dogarken olen bebekler boyuyecekler ?

  2. Değerli kardeşim. Bebekken ölenler hakkında esas olan görüş diğer cennete girecek kimseler gibi yaşça büyük olacaklar yani ortalama ve en güzel olan yaşta olacaklardır.

  3. Kaç yaşında olacaklar?

  4. Erkeklerin ortalama yaşı 33 yaşındaki gibi, kadınların ise 18 yaşında olan genç kızların görünümü gibi olacaklardır.

  5. Ama hocam Nihat Hatipoglu her kes 30 yasinda olacaq diyo

  6. 30 lu yaşlardan maksat aynıdır. Bu yaş mecazi anlamdadır yani ahirette yaş vea yaşlanma yoktur. Bunun manası o civarda olan birisi gibi olacaklardır demektir.

  7. Anladım hocam. Ben çalışıyorum, bir de çocuğum var. 5 vakit namazı 3 vakit kılıyorum. kabul oluyor mudur?

  8. 5 vakit namazı kendi vakitleri içerisinde kılmalısınız çünkü her namaz için belirlenmiş vakitleri vardır. Ama kılamadıklarınızı kaza olarak kılarsınız. Siz elinizden geldikçe terketmemeye yani başka vakitlere bırakmamaya çalışın. Elbette Allah kılınan namazları inşaallah kabul eder kardeşim. Allah kabul eylesin.

  9. Amin hocam.Allah razi olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.