Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Evlenmeden ilişkiye girmek

Evlenmeden ilişkiye girmek

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmeden ilişkiye girmek

Soru

bir kız arkadaşım vardı sevgiliydik 4-5 gün önce ayrıldık 5 buçuk aylık bir ilişkimiz oldu bu süre içerisinde 1 kere cinsel ilişkiye girdik iki tarafta istekli olarak ama ben evliliğe kadar gideceğimizi sanıyordum ve o benden ayrıldı ayrılmasaydı evlenince birlikte tövbe ederiz diye düşündüm ama ayrıldı bir dahada bir araya geleceğimizi sanmıyorum helallik aldım ama zina etmiş olduk ve hep dua ediyorum Allah ikimizi de affetsin diye kendimi tutamıyorum aklıma geldikçe ağlıyorum kız benden öncede başkasıyla ilişkiye girmiş ona rağmen kabul ettim ama o gitti sorum şu ki üzerimde kul hakkı var mıdır? cehennemde kesin yanarmıyım ?

Cevap

Niyetiniz evlenmek olsa bile bu bir zinadır haramdır. Karşılıkla rıza ile işlenen zina kul hakkına girmez ama bu yinede bu günahın büyüklüğünü değiştirmez. Eğer imkan varsa evlenmeye çalışın eğer yok olmuyorsa tövbe edin ve o kimseden uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.