Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Evleneyim mi Evlenmeyeyim mi

Evleneyim mi Evlenmeyeyim mi

Sponsorlu Bağlantılar

Evleneyim mi Evlenmeyeyim mi

Soru

Bir kız arkadaşım var. Geçmişte 3-4 kişi ile cinsel anlamda yüzeysel bir şeyler yaşamış ve alkol falan kullanmış. Bunların hepsini bana zorda olsa anlattı ve bende elimden geldiğince bu yaptıklarının ailesine Allah’a yakışmadığını anlattım oda çok ağladı çok pişmanım dedi Allah’a tövbeler etti. Şimdi ben ne yapmayalım. Bu insanla devam mı etmeliyim yoksa ayrılmayalım mı? Bu insan bana helal mi? Bana beni belki Allah affetti sen etmiyorsun diyor? Zoruma gidiyor anlattıkları ancak bazende anlatmazsa nereden bileceğim diyorum. Ona yaptıklarının yanlışlarını anlattım oda tövbe ettim diyor ağlıyor bugün ne dersen öyle olsun diyor sizce ne yapmalıyım? Benim bu işte ki durumum ne bu bir sınav mı nedir?

Cevap

Merhaba kardeşim. İleride nikah kıyarsanız birbirinize helal olacaksınız. Tabi bu işlediğiniz günahları silmez, tövbe edin. İleride geçmişinizi sürekli gündeme getirmek sadece size zarar verir bunu düşünerek karar verin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Benim günahım ne ki tövbe ediyorum

  2. Şu anki birlikteliğiniz ve bir arada olmanız haram bunu kastettim kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.