Cuma , Aralık 2 2016
Başlangıç / Sorular / Eşimi aldatıyorum boşanmak istiyorum

Eşimi aldatıyorum boşanmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Eşimi aldatıyorum boşanmak istiyorum

Soru

Bende eşimi aldattım ve hala da aldatıyorum eşimle sevmeyerek evlendim iki oğlum var eşimle boşanmak istedim eşim boşanmadı ilk oğluma hamileyken beni bırakıp gitti oğlum doğduktan 10 ay sonra geldi yine dayak var ne yapmalıyım bana bir akıl verinnn.

Cevap

Aile mukaddes bir kurumdur ve aile karşılıklı olarak güven, sevgi ve yardımlaşma esasına dayanır. Öncelikle zinayı terkedin. Zina ile size asla huzur ve mutluluk gelmez ve eşinizden intikam almış olmazsınız. Aksine kendi geleceğinizi ve ahiretinizi perişan etmiş oluyorsunuz. Evlilik gerçekten yürüyemeyecek bir hale geldiğinde Allah o zaman boşanmaya izin vermiştir. Kanunende bu sizin hakkınızdır. Zulüm yapmaya ve şiddet uygulamaya da eşinizin hakkı yoktur. Buna güvendiğiniz insanlarla ciddi bir şekilde konuşarak bir çare bulmalısınız. Bu şekilde bir çare bulamazsanız resmi kurumlarla temasa geçin mutlaka size yardım edilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.