Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Eşim bana bakmıyor

Eşim bana bakmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim bana bakmıyor

Soru

Değerli hocam benim ve eşimin ikinci evliliğimiz eşim yurt dışında çalışıyor ben ise Türkiye’de devlet memuruyum evleneli 1.5 yıl oldu eşim bana şöyle diyor kendi maaşınla geçin bana üzüntünü sıkıntını deme diyor sizce doğru mu ayrıca kendisi de din görevlisi ben kendisine dinimiz böyle buyuruyor dediğimde ise hayat müşterek diyor ben onun yanına gezmeye gittiğimde bende para yok maaşın yatmıştır getir oradan kullanalım diyor bana sizce dinen caiz midir. Bana en küçük birşey alındığında ise eşimin 23 yaşında olan kızı senmi aldın baba neden diyor bena en kısa zamanda cevap verirmisiniz

Cevap

Değerli kardeşim. Evin geçimi ve kadının her türlü geçim ve ihtiyacından sorumlu olan erkektir. Bu hususu bilmeyen veya inkar edecek kimse olamaz. İslam bunu emreder ve böyle olması gerekir. Peygamberimiz aleyhisselam şöyle buyurur:

“Yediğinizden yedirin. Giydiğinizden giydirin. Sakın onları dövmeyin ve onlara incitici söz söylemeyin.” (Ebu Davud, Nikah, 41)

Eşlerin kendi arasındaki diğer sorunları ise ancak karşılıklı konuşarak danışarak saygı ve sevgi içerisinde çözülmesi gerekir. Allah’a emanet olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.