Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Erkeklerin kaşlarını alması caiz midir

Erkeklerin kaşlarını alması caiz midir

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerin kaşlarını alması caiz midir

Soru

Erkeğin kaşlarını aldırmak dinimizce caiz midir? Bu konu hakkında bilgi yazar mısınız. Dinimizce bir erkeğin kaşlarını aldırmasının hükmü nedir kısaca açıklar mısınız.

Cevap

Sadece erkeklerin değil kadınlarında kaşlarını aldırmaları caiz değildir. Kaş dışında kalan yüzdeki kılların durumları farklıdır. Kaşların aldırılması hakkında hadisi şerifte şöyle buyrulmuştur:

“İğreti saç takan, taktıran; kaşları incelten, kaşlarını incelttiren, dövme yapan ve dövme yaptıran lanetlenmiştir.” (Kütübü Sitte, Hadis No : 2155, Ravi: İbnu Abbas)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Hocam ben kaşlarımı almadığım zaman taa göze kadar uzanıyor. Biri yukarı biri aşağı doğru oluyor. Yüze yakışmıyor bende makine ile uç bölümlerinden alıyorum. Bundada mı sakınca vardır?

  2. Normal yaratılışın dışına taşan ve insanı rahatsız eden kılları almak caizdir. Alabilirsiniz. Ancak bunun dışında fıtrattan gelen kılları aldırmak caiz olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.