Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Düşük olan bebek şefaatçi olur mu

Düşük olan bebek şefaatçi olur mu

Sponsorlu Bağlantılar

Düşük olan bebek şefaatçi olur mu

Soru

Selamın aleyküm .. Ben 4 haftalık düşük yaptım , 4 haftalik düşük bebeğim beni ahirette bekleyecek mi? 40 günde ruh üflendiği söyleniyor ama ben erken düşük yaptım bu konuda kafam karıştı , benim bebeğime ne olacak hocam? 🙁

Cevap

Aleykum selam. Geçmiş olsun ve Allah sana mükafat versin. Düşük hakkında canlı olup olmadığı hakkında bir bilgi olmaksızın inşaallah aynı sevabı kazanması ümit edilir ve rivayetlerde de sadece düşük şeklinde geçmektedir. İki hadisi şerif şöyledir:

“Düşük çocuklarınıza isim veriniz. Çünkü onlar âhirette sizin için yüksek dereceler kazandırmak üzere öncülerinizdir.” (Câmiü’s-Sağîr, III/1074)

“Düşük doğan çocuklarınıza isim veriniz. Ki, Allah bununla terazinizin sevap kefesini ağırlaştırsın. Aksi halde o Kıyâmet Gününde gelerek şöyle der: “Yâ Rabbi! Bunlar bana isim vermeyerek, benden elde edecekleri sevabı kaçırdılar.” (Câmiü’s-Sağîr, III/1075)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.