Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Dini öğrenmenin bizim için önemi nedir

Dini öğrenmenin bizim için önemi nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Dini öğrenmenin bizim için önemi nedir

Soru

Merhaba arkadaşlar. Dini öğrenmenin önemi nedir anlatır mısınız? Dini öğrenmek insana nasıl faydaları olabilir. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap

Din, insanların yaşaması için Allah tarafından gönderilen bir hayat nizamıdır. Din insana muhtaç olduğu manevi gıdayı verir. Çünkü insan sadece maddeden ibaret değildir, maddi yönü olduğu gibi manevi yönü de vardır. Böylece din insana manevi gücü verir.

Din bizi iyiye, doğruya ve güzele yönlendirir. Kötü, yanlış ve çirkin olan davranışlardan kaçınmamızı sağlar. Dini öğrenerek davranışlarımızı daha da güzelleştirebiliriz. Böylece hem insanların hem de Allah’ın sevgisini kazanırız. Ayrıca yanlış bilgilerden uzaklaşır, bilinçli davranışlarda bulunuruz. Dini öğrenerek çevremizde duyduğumuz dinî sözcük ve cümleleri daha iyi anlayabiliriz. Dinî sözcük ve ifadeleri bilerek kullanırız. Bu nedenle dini öğrenmek önemlidir. Bizler de dinimizi öğrenmeye çalışmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir yorum

  1. biz dini öğrenirsek allah bizi daha çok sever

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.