Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Dinden mi çıktım vesvesesi

Dinden mi çıktım vesvesesi

Sponsorlu Bağlantılar

Dinden mi çıktım vesvesesi

Soru

Hocam selamun aleyküm hocam okb hastalığım var Peygamber efendimiz Hakkı’nda namahrem konular geldi. Şu an burada onu size yazamam o derece kötü bir vesvese öyle geldi ki evet desem dinden çıkacak olduğumu düşündüm hayır desem dinden çıkacak olduğumu düşündüm birşey demesem bile dinden çıkacak olduğumu düşündüm. O sıra şeytanın vesveselerin hiçbirini itibar etmiyorum içeriğine inanmıyorum desem iyi olmazdı dedim aklıma gelen şu şeytan içine ALLAH VAR diye sen bunu desen ALLAH YOK mu dieceksin gibi birşey geçti bunu bile diyemedim yani anlayacağınız namahrem konu geldiği için dindrn çıktığımı düşündüm ne yapılan bilemedim.diyecegim şu hocam şeytanın vesveselerine itibar etmiyorum inanmıyor dedim sonra dedikmiş şeytan bana ALLAH VAR dediği için değiş İslam bana ALLAH VAR dediğim için inanıyorum dedim bundan dolayı dindrn çıkarmıyım?bide hocam Peygamber efendimiz Hakkı’nda namahrem konular gelince ne yapmam lazım ?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu durumlar oluşurken, kendine başka işler bulmalısın. Aklın başka yere odaklanmalıdır. Durursan öylece, düşünceler birbirini kovalar, içinden çıkamazsın. Bu da senin elindedir. Çünkü şeytan, boş duran insanla daha fazla uğraşır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.