Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Çok vesveseliyim

Çok vesveseliyim

Sponsorlu Bağlantılar

Çok vesveseliyim

Soru

İyi günler. Ben çok konuda çok vesveseli biriyim. Takıntılarım var. Kaza orucu tutuyorum. Sahur dan sonra sabah namazını kılıp yattım. Sabah kalktığımda tuvalette idrarımı yaparken genelde iç çamaşırımı kontrol ediyorum.Gece herhangi bir rüya ne görmedim. Islaklık var mıydı yokmuydu emin değilim Ama ıslaklığın olmadığı taraf daha ağır basıyor.Emin gibiyim. İç çamaşırımdaki idrar lekelerini su ile temizledim. Ama bu sefer acaba o ıslaklık sabah kalktığımda mı oldu yoksa benim yaptığım mı diye çok vesvese geliyor. Ama ben kendim yaptığım ıslaklık daha ağır basıyor.Çok ibadet konusunda bu şekil çok vesvese oluyor.Sizin bir yazınızda YÜZDE YÜZ EMİNMİSİN DİYE YEMİN EDEBİLİYORSANIZ YAPIN yoksa yemin edemiyorsanız yapmayın vesvese diyosunuz. Bu yöntem doğru mu?. Orucum kabul olur mu. Namaz kılabilirmiyim. GUSÜL ABDESTİ almam gerekirmi. Yoksa diğer kaza oruçlarımı tutmaya ve namazlarımı kılmaya devam edebilirmiyim. Beynimi kemiriyor bu düşünceler. İbadetten korkar oldum Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap

Hayırlı günler değerli kardeşim. Allah sıkıntılarınızı gidersin ve içinize huzur versin. Bütün bu yazdıklarını bir kaç defa dikkatlice okudum emin olabilirsin. Bütün sorduklarında kendine yaptığın sadece haksızlıktır ve nefsine zulüm etmektir. Allah insanı vesveseden dolayı hesaba çekmez ona günah yazmaz bunu sanırım biliyorsunuz. Ama vesveseli olan bir çok kardeşimiz maalesef bildiği halde Allah’ın affettiği sorumlu tutmadığı halde kendi kendine haksızlık etmekte ve böyle yaparak sadece şeytanı sevindirmektedir. Bunları düşünmeyecek önemsemeyecek ve asla aklına takılan o takıntıları kontrol etmeyeceksin. Allah’ın izniyle o zaman kısa bir sürede geçecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.