Cuma , Aralık 2 2016
Başlangıç / Sorular / Çok mutsuzum ne yapmalıyım

Çok mutsuzum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Çok mutsuzum ne yapmalıyım

Soru

Esselamun aleykum ben evliyim ama mutlu değilim. Eşim çok sorumsuz. Her şey bana bakıyor. Her kavgamızda başımı alıp gidiyorum. Sonra bizi barıştırıp tekrar getiriyorlar. Ama eşim yine devam ediyor. Ben bide herkese rezil olduğumla kalıyorum. Ailelerin araya girmesiyle çözülüyor ama ben artık çok yoruldum. Sinirle evden çıkıyorum. Sonra tekrar dönüyorum. Çok yoruldum bana bir akıl verin. Eşim de kumar var. Cünup geziyor. Sorumsuz. Sadece çalışması var. Aslında iyi bir insan ama bunları yapması beni bıktırdı.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah yardımcınız olsun. Aileyi korumak ve yuvayı ayakta tutmak elbette çok önemlidir ama bu size zulme dönüşmemelidir. Sorun yaşadığınız zamanlarda sizi barıştıranlarla birlikte eşinizden istediğiniz şartları söylemelisiniz ve ona uyması gerektiğini söylemelisiniz. Sözünde duracağına dair söz vermelidir ve buna mutlaka kendilerini dinleyeceği kimseler huzurunda söz vermelidir. Hayatınızı bir zindana dönüştürmeye kimsenin hakkı yoktur. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.