Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Cennette huriler ne yapar

Cennette huriler ne yapar

Sponsorlu Bağlantılar

Cennette huriler ne yapar

Soru

Selamun aleykum. Cennette bahsi geçen hurilerin görevi erkeklerin gönlünü hoş etmek midir ? Lütfen cevaplar mısınız.

Cevap

Aleykum selam. Allah teala cennetinde hem kadınları hemde erkekleri razı ve mutlu edecektir. Huriler de erkekler için özel olarak yaratılan varlıklardır. Hurilerin görevi sadece erkeklerini memnun etmek olacaktır.

Bir çok âyet onlardan bahsetmekte ve onları târif etmektedir. Genel olarak “İri gözlerinin beyazı saf, siyahı koyu, gümüş berraklığında beyaz tenli kızlar” olarak anlatılan hûriler, “erkeklerine düşkün, başkalarında gözü olmayan, kimse tarafından dokunulmayan, inci tenli, yakut yanaklı, yaşıt genç kızlar” tarzında muhtelif âyetlerde tanımlanır. O kadar güzel yaratılmışlardır ki, hadis-i şerifte “Hûriler yetmiş elbiseyi giydikleri halde, bacaklarının kemiklerindeki ilikleri görünüyor.” denilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

2 Yorumlar

  1. Adam dünyada evli de orada bunları görünce ne yapacak? tamam oraya giden kişiler böyle insanlar değil ve orada şeytan yok ama nasıl olacak bu iş?

  2. Ayette geçiyor kardeşim dünyadan cennete giden kadınlar hurilerden kat be kat daha güzel olacak. Ayrıca cennette kıskançlık durumu kalkacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.