Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Beddua ettim ve yerini buldu pişmanım

Beddua ettim ve yerini buldu pişmanım

Sponsorlu Bağlantılar

Beddua ettim ve yerini buldu pişmanım

Soru

Merhaba. Bundan yaklaşık 8 yıl önce bir üniversite okuduğum sırada yaz tatilinde bir markette kasiyer olarak çalıştım. Bir seferinde ödemede birkaç gün gecikme oldu ve kaldığım yurt sahibineş karşı zor durumda kaldım ve paramı geciktiren patronuma beddua ettim. İnşallah batarsın bir daha para kazanamazsın vs.gibi.. Bu olaydan 2-3 yıl sonra bu kişiyle sevgili olduk ve birbirimizi seviyoruz yaklaşık 6 yıllık birlikteliğimiz var ama bir sure sonra işleri bozuldu iflas etti bir saha da ne iş kurduysa yürümedi. Şu anda evlenemememizin tek sebebi maddi sorunlar ve iş. Bedduam tutmuş olabilir mi. düzelmesi için ne yapmalıyım?

Cevap

Merhaba kardeşim. Beddua demek, dua etmenin olumsuz yönüdür. Allah dilerse elbette kabul eder. Bu yaşananların bedduanızdan dolayı olduğunu bilemeyiz ama olma ihtimali elbette vardır. Bundan tövbe etmeniz, hakkınızı helal etmeniz ve hayırlı manada dua etmeniz yeterlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.