Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Babaya vurmanın günahı

Babaya vurmanın günahı

Sponsorlu Bağlantılar

Babaya vurmanın günahı

Soru

Merhaba Hocam size bişey danişmak istiyom hacam 2 gün önce babamla tartiştim
babamin alkol ve kumarı yok yüklü mıktarda borcu babam paraya çok düşkündür
bende çalişir eve destek çıkarim destek çikinca çok iyi davranır işten çıkayım eve destek olmadım zaman kötü davranır babam 2 gün önce yemek yerken herşey senın yuzunden diyerek söylendi benim görmedım para benim borcum oldu bizde bu yuzden tartiştik ve üstüme yürüdü vurmaya çalişti annem araya girdi babam biçak lan üstümüze yürüdü anneme bağirip çağirirken bende sakın oo kadina vurma diye bağirdim annem beni lavaboya kitledi babam bana bişey yapmasin diye o anda babamın anneme vurduğunu duydum o anda kendime mukayet olamadim vee gitim babama vurdum 1 yumruk ve 1 tekme atim boğazını falan sıktım annaya babaya el kaldırmanın gunahlaını okurken içime dert oldu bunun için bi Allah a nasil dua ede bilirim yada ne yapmaliyim.

Cevap

Merhaba kardeşim. Baban seni dövse dahi, hatta annene vursa dahi, asla ona vurmaya hakkın yoktur. O hadde gelene kadar kendini tutman gerekirdi. Baban haksız da olsa, sana hakaret de etse, karşılık vermeseydin konu orada kapanabilirdi. Anne babasını döven evlat, iki dünyasını da kendi elleriyle yakmış olur. Hemen tövbe et, iki rekat namaz kıl, Allah’tan bağışlanma dile. Ve gurur yapma, babandan özür dile, sarıl, gönlünü al. Yoksa Allah’a bunun hesabını vermen çok ağır olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.