Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Arapları sevmemek günah mı

Arapları sevmemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Arapları sevmemek günah mı

Soru

Bazı yerlerde arapları sevmemek buğz etmek küfürdür gibi ifadeler geçiyor. Yani ben peygamber efendimizin ve dostlarının arap olmasını kasıt etmeyerek mesela bir arabı sevmemem, onu kötülemem (mesela isyan ettiler Osmanlıya onun gibi) peygamberi ve islam ı kötülemek mi olur?? Küfür müdür bu acaba?

Cevap

Selamun aleykum. Peygamber aleyhisselam araptır ve kuranı kerimde arapça olarak indirilmiştir. Arapları sevmek demek hepsini ve her çeşit insanı sevmek anlamına gelmez. Bu ifade bütün milletler için aynıdır. Arapların içinde peygamberler olduğu gibi müşriklerde münafıklarda olmuştur. Sevilmesi gerekenler mümin kardeşlerimizdir. Osmanlıyı arkadan vurma konusu çok sağlam kaynaklardan öğrenilmelidir araştırılımalıdır. Çünkü bir çok fitne yalan ve iftiralarla kardeşi kardeşe kırdırmışlardır. Bir fasık, bir kafir ve bir münafık arap olsun türk olsun sevmek zorunda değiliz hatta sevmeyiz. Bizim ölçümüz budur kuran ve sünnettir. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.