Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Allah’ın varlığını kanıtlayan deliller

Allah’ın varlığını kanıtlayan deliller

Sponsorlu Bağlantılar

Allah’ın varlığını kanıtlayan deliller

Soru

Selamun aleykum. Allah’ın var olduğunu ispatlayan deliller nelerdir? Allah’ın varlığını kanıtlayan deliller ile ilgili bilgi verir misiniz.

Cevap

Aleykum selam.Örneğin bir yerde sigara içmek yasak ibaresi gördünüz, orada sigara içseniz bile ceza yaptırımı olan yetkili kişi olmazsa, o yasak ibaresinin size ceza verme gibi bir gücü olamaz. Ceza verecek kişinin sizi görmesi,cezayı nasıl uygulayacağını bilmesi gerekir. Yer çekimi denilen şey işte bu örnekteki gibi duvara asılmış sigara yasaktır panosu gibidir; aklı yoktur şuuru yoktur yani yer çekimi olayını harekete geçirecek bir güç olması gerekir. Bu gücün bu olayı gerçekleştirmesi için sonsuz güçte olması,ilim bilmesi,mekandan ve zamandan münezzeh olması şarttır. Bu gücün de ancak tek olması gerekir yoksa yerçekimi her zaman aynı kalitede ve aynı düzeyde işlemez.Bu gücün adına Allah cc diyoruz kardeşim.Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.