Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Allahı tanımak istiyorum

Allahı tanımak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Allahı tanımak istiyorum

Soru

Ben gittikçe dinime karşı isteksiz oluyorum ve dünyaya meylediyorum 🙁 ben artık tekrardan en baştan başlamak istiyorum. Dinimi, peygamberimi değil Rabbimi tanımak istiyorum. Bana bi kitap felan bişey önerin hocam. Allahı tanımak istiyorum, O nasıl bişey, O’na karşı saygımı nasıl arttırırım? bunları bilmem için Onu tanımam gerek. Ben ne yapmalıyım şimdi?

Cevap

Sevgili kardeşim, öncelikle Allah’ın sıfatlarını ve esmalarını araştırmaktan başlamalısın. Allah’ı ne kadar tanırsan o kadar çok seversin; ne kadar seversen de o kadar kulluk vazifeni yerine getirirsin. Kesinlikle okuman gereken ilk kitap Kuran-ı Kerim’dir. Her gün belirli sayıda hadis okuyabilirsin. Ayrıca Nureddin Yıldız hocamın, Gençler İçin Anahtar Cevaplar adlı kitabını okuyabilirsin. Bunun dışında ilmihal de okuman gerekir. Bunlara devam edersen, hayatında çok şeyin güzelleştiğini göreceksin Allah’ın izniyle. Tabii ki bunlar emek isteyen lezzetlerdir. Çok emek vermelisin. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.