Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Alkolik babanın bedduası tutar mı

Alkolik babanın bedduası tutar mı

Sponsorlu Bağlantılar

Alkolik babanın bedduası tutar mı

Soru

Babam alkolik. Ben 18 yaşındayım kardeşim 10 yaşında annemde var. Biz babamla beraber yaşamak zorundayız. normalde çok iyi ama alkol. alınca kendini kaybediyor bize annem çalışıp bakıyor babam eve sadece yağdı suydu öyle şeylere bakıyor yani kendi ihtiyaçlarına bizim. okulumuzla annem karşılıyor hep babanın bedduası ok gibi işler ben babamın hakaretlerine dayanamayıp gerek fiziksel gerek manevi olarak hakaret ediyorum tabi onun umurunda olmuyor ama durmadan beddua ediyor durmadan. Normalken de tartışırken tabiki sadece alkol kızınca durmadan beddua ediyor. Ama alkolluyken dine bile küfür eder. Bedduası geçer mi bana ve kardeşime.

Cevap

Anne ve babanın çocukları için ettikleri dualar makbul olan dualar arasındadır. Ancak alkol alan ve açıkça ailesine zulmeden kimsenin ne yaptığından Allah çok iyi haberdardır ve Allah asla kullarına zulüm etmez. Herşeye rağmen babanıza hakaret etmeniz söz ve fiili olarak ona hakarette bulunmak yinede doğru değildir. Ona ıslah olması için dua edin ve sürekli uygun şekilde ve yollarla ona nasihat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.