Pazar , Aralık 4 2016
Başlangıç / Sorular / Adetin başlangıcı nasıl olur

Adetin başlangıcı nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Adetin başlangıcı nasıl olur

Soru

Selamün aleyküm hocam benim sorum özel günumle ilgili ben Rabbime hamd olsun namaz ibadetimi eksiksiz yerine getirmek için çabalıyorum.

Tek sorunum özel günüm yaklaştığında belirti veriyor ve namazı mı bırakıyorum ama 3 gün boyunca yine temiz gibi devam ediyor 4 günde hasta oluyorum bu nedenle vicdan azabı duyuyorum namazı terk etmişim gibi geliyor ve üzülüyorum bu konuda ne yapmalıyım.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Anladığım kadarı ile adet kanamanız 4.günden itibaren başlıyor ama ilk 3 gün renkli lekelenmeler görüyorsunuz. Kahverengi ve pembe lekeler de adetin başında ve sonunda gelebilir ve adete tabidir. Bu nedenle renkli lekeler geldiğinde adetiniz başlamış olduğundan, bu günlerde namaz kılamazsınız. Hiç bir leke yoksa, yani 3 gün çeşitli kasık ağrısı vb şikayetler yüzünden namazı bırakamazsınız. Aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

4 Yorumlar

  1. hocam iyi akşamlar bu lekelenmeler sarı renk olarak 3 gün az olarak devam ediyor 4 günde normal hastalanıyorum bu hususta gusül abdesti alıp vakit namazımı eda edebilirmiyim

  2. Merhaba kardeşim. Sarı leke adetten değildir. Sarı leke geldiğinde, taharet alın çünkü namaz abdestini bozar, sonra namaz abdestinizi tazeleyin ve namazınızı kılın. Kahverengi veya pembe leke geldiği an artık adet başlamış olur, namaz kılamazsınız.

  3. RABBİM sizden razı olsun inşallah hocam beni aydınlatınız ve ikilemden çıkardınız ALLAH size esenlik versin ….

  4. Amin ecmain kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.