Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Adaptasyon ile evrim arasında nasıl bir ilişki vardır

Adaptasyon ile evrim arasında nasıl bir ilişki vardır

Sponsorlu Bağlantılar

Adaptasyon ile evrim arasında nasıl bir ilişki vardır

Soru

Selamın aleyküm, İnsanların maymundan geldiği düşüncesini tabiki de kabul etmiyorum ama ortaokulda bize öğretilen mesela kullanılmayan organın körelip yok olması veya ortam koşullarına göre canlıların bir özellik geliştirmeleri adaptasyona dinimizin bakışı nedir ve bunlar yanlışsa orta okulda niye bize bunları öğretiyorlar? Biz bunları öğrenmekle ve bize empoze edildiği ve istemeyerek bilmeyerek kabuk ettiğiniz için mes’ul oluyor muyuz?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Evrim teorisi artık günümüz biliminde de çürütülmüştür. Bunun hakkında uzun uzadıya konuşmaya gerek bile yoktur. Ortam koşullarına uyum sağlama olan adaptasyon doğaya uyum sağlama anlamındadır. Evrim ise çok farklı bir durumdur. Bu açıdan adaptasyon olması canlıların doğasında var olan bir durumdur bunu evrimle açıklamak son derece yanlıştır. Okullarda daha çok eskiden olan bu evrim teorisinin öğretilmesi bir eğitim ve bilim katliamı gibi bir şeydir maalesef. Bunların öğretilmesinden çocuklar değil büyükler, yöneticiler sorumludur. Aklı başında olan hiç bir kimse bunları kabul etmemelidir. Doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edebilecek yaşa gelen her müslüman artık o düşüncelerden kurtulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.