Cumartesi , Aralık 3 2016
Başlangıç / Sorular / Adak adamak günah mı

Adak adamak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Adak adamak günah mı

Soru

S.a merhabalar hocam benim sorum şudur mesela bişeyi çok istiyorsun ne yapsan olmuyor olması için adak adarsan günah mı? Mesela benim sevdiğim var her yolu deniyoruz evlenmek için ama nafile ve ben şöyle bişey yapmak istiyorum namazda Allah’a duâ ederken desem Allah’ım bana sevdiğimi hayırlısıyla nasip et söz veriyorum yüz rekat namaz kılacağım o gün ama mutlaka adağı yerine getireceğim Allah’ın izniyle. Sizce bunu yaparsam Allah dileğimi yerine getirir mi?

Cevap

Aleykum selam.Böyle yapmak yerine hacet namazı kılın duanızı edin.Gerçekten Allah senin de istediğin kişinin de hakkında hayırlı olanı bilendir.Yeter ki adaba uygun dua edilip,Allah’a bırakılsın. Ancak adak adamak caizdir ve dediğiniz gibi de adak adayabilirsiniz.
Ayette deniyor ki: Her duaya cevap verilir.Yani her dua kabul edilir demiyor.Ettiğiniz dualara aslında çeşit çeşit cevap veriliyor ama biz farkına varamıyoruz.Allah’tan hayırlısını isteyin.Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.