Pazartesi , Aralık 5 2016
Başlangıç / Sorular / Acılar paylaştıkça azalır sevinçler paylaştıkça çoğalır anlamı

Acılar paylaştıkça azalır sevinçler paylaştıkça çoğalır anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Acılar paylaştıkça azalır sevinçler paylaştıkça çoğalır anlamı

Soru

Merhaba arkadaşlar lütfen şu soruma cevap istiyorum: Acılar paylaştıkça azalır sevinçler paylaştıkça çoğalır anlamını izah eder misiniz.

Cevap:

İnsanın en önemli yönü sosyal bir varlık olmasıdır. İnsan, bir çok şey için paylaşma ve yardımlaşma ihtiyacı duyarlar. Kendi başına toplumdan el etek çekmek dinimizin hoş karşılamadığı bir durumdur.

Sevinçlerimizi elbette paylaşmalıyız ki bizimle birlikte sevdiklerimiz de sevinsin üzüntülerimizi de paylaşmalıyız aksi halde çok mutsuz oluyor insan..

Sosyal bir varlık olan insanın hayattan lezzet alması yaşama sevincini hissetmesi de etrafındaki insanlarla mümkün olur.

İnsanın yapısında sevinçlerini paylaşma arzusu vardır. Bu duygunun gereğince hareket ettiğinde sevinci katlanarak artacaktır.

Aynı şekilde her türlü üzüntüsünde de kendisini teselli edecek dostlara arkadaşlara ihtiyacı vardır. İçindeki bu duygudan dolayı üzüntüsünü paylaşır ve dostlarının tesellisiyle üzüntüsü azalır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Teşrik tekbiri kazası

Sponsorlu Bağlantılar Teşrik tekbiri kazası Soru Selamun aleykum hocam. Teşrik tekbirleri unutulunca getirilmesi gereken günler …

Namazda tekbir almak

Sponsorlu Bağlantılar Namazda tekbir almak Soru Vitirde sureyi unutup Allaha ekber deyip ara tekbiri verip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.